Welkom bij SPNA

De Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw, kortweg SPNA, is de onderzoeksinstelling voor de akkerbouw op de Noordelijke klei.

SPNA beschikt over twee proefboerderijen. Proefboerderij Kollumerwaard te Munnekezijl is vooral gericht op praktijkonderzoek op het gebied van (poot)aardappelen en suikerbieten. Op deze proefboerderij vindt zowel gangbare als biologische teelt plaats. Proefboerderij Ebelsheerd te Nieuw Beerta ligt in het Oldambt. Het praktijkonderzoek op dit bedrijf is vooral gericht op granen, koolzaad en suikerbieten. Daarnaast is in Nieuw Beerta het laboratorium gevestigd. In dit laboratorium worden aanvullende onderzoeken verricht ter ondersteuning van het praktijkonderzoek. Daarnaast kunnen belanghebbenden gebruik maken van de diensten die het laboratorium biedt: diagnostiek en kwaliteitsbepalingen van o.a. granen en koolzaad.
SPNA is GEP en TNG gecertificeerd. Hierdoor zijn wij bevoegd om deugdelijkheidsonderzoek te verrichten naar de werkzaamheid en fytotoxiciteit van gewasbeschermingsmiddelen en te werken met niet-toegelaten gewasbeschermingsmiddelen.

 

 

Laatste nieuws via Twitter

Nieuws

Opbrengsten koolzaadrassen

Op 11 augustus 2019 is de SPNA rassenproef winterkoolzaad op de SPNA locatie
Lees verder

Opbrengsten wintergerstrassen

Op 20 juli 2019 is de rassenproef wintergerst op de SPNA locatie Ebelsheerd
Lees verder

Programma open dagen Ebelsheerd en Kollumerwaard



De programma's van de open dagen op de proefboerderijen Ebelsheerd op
Lees verder

Contactgegevens

Locatie Ebelsheerd
Hoofdweg 26
9687 PL Nieuw Beerta

Locatie Kollumerwaard
Hooge Zuidwal 1
9853 TJ Munnekezijl

T: 0594-688615
E:
 info@spna.nl

Carina Rietema
onderzoeker Kollumerwaard
06 57 26 15 89
rietema@spna.nl

Margriet Dilling-Pool
onderzoeker Ebelsheerd
06 11 88 03 23
dilling@spna.nl

Gert Koops
onderzoeksassistent Kollumerwaard
06 11 88 03 40
koops@spna.nl

Arjan Hofstee
onderzoeksassistent Ebelsheerd
06 11 88 03 35
hofstee@spna.nl

Wouter Otter
onderzoeksassistent Ebelsheerd
06 11 88 03 20
otter@spna.nl

Philip Kramer
bedrijfsleider Kollumerwaard
06 11 88 03 42
kramer@spna.nl

Gerhardus Roseboom
contactpersoon praktijk Ebelsheerd
06 21 65 71 88
roseboom@landbouwbedrijfedens.nl

Eline Vreugdenhil
office manager
06 22 35 02 05
vreugdenhil@spna.nl

Uitvoerend bestuur:

Michiel Bus
06 19 49 71 45
bus@spna.nl