Welkom bij SPNA

De Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw, kortweg SPNA, is de onderzoeksinstelling voor de akkerbouw op de Noordelijke klei.

SPNA beschikt over twee proefboerderijen. Proefboerderij Kollumerwaard te Munnekezijl is vooral gericht op praktijkonderzoek op het gebied van (poot)aardappelen en suikerbieten. Op deze proefboerderij vindt zowel gangbare als biologische teelt plaats. Proefboerderij Ebelsheerd te Nieuw Beerta ligt in het Oldambt. Het praktijkonderzoek op dit bedrijf is vooral gericht op granen, koolzaad en suikerbieten. Daarnaast is in Nieuw Beerta het laboratorium gevestigd. In dit laboratorium worden aanvullende onderzoeken verricht ter ondersteuning van het praktijkonderzoek. Daarnaast kunnen belanghebbenden gebruik maken van de diensten die het laboratorium biedt: diagnostiek en kwaliteitsbepalingen van o.a. granen en koolzaad.
SPNA is GEP en TNG gecertificeerd. Hierdoor zijn wij bevoegd om deugdelijkheidsonderzoek te verrichten naar de werkzaamheid en fytotoxiciteit van gewasbeschermingsmiddelen en te werken met niet-toegelaten gewasbeschermingsmiddelen.

Actualiteiten op film: SPNAtv

Agenda                                                                                              Certificaten            (SKAL, Global-GAP, GEP/TNG)

Geplande bijeenkomsten:     meer info volgt                                                                 

Donderdag 16 februari: Kennisdeler 1 @ Ebelsheerd
Dinsdag 21 februari: Kennisdeler 2 @ Kollumerwaard
Donderdag 2 maart: Kennisdeler 3 @ Kollumerwaard
Woensdag 8 maart: Kennisdeler 4 @ Ebelsheerd

 

SPNA Open dagen 2023: zie onder het menu 'Actueel' een nieuws-bericht m.b.t. de datums en opzet, of klik hier.

Algemene voorwaarden  

4429-algemene voorwaarden spna


 

Laatste nieuws via Twitter

Nieuws

Thema-bijeenkomsten 2023 gepland

In 2023 zullen de jaarlijkse open dagen van SPNA locaties Ebelsheerd en Kollumerwaard
Lees verder

Nieuwsbrief winter 2022 beschikbaar

De nieuwsbrief van herfst 2022 is beschikbaar. Lees hem nu via de onderstaande
Lees verder

Contactgegevens

Locatie Ebelsheerd
Hoofdweg 26
9687 PL Nieuw Beerta

Locatie Kollumerwaard
Hooge Zuidwal 1
9853 TJ Munnekezijl

T: 0594-688615
E:
 info@spna.nl

Carina Rietema
onderzoeker Kollumerwaard
06 57 26 15 89
rietema@spna.nl

Kirsten Berghuis
onderzoeker
06 30 80 01 24
berghuis@spna.nl

Bram Lommerts

onderzoeksassistent Ebelsheerd
06 11880320
Lommerts@spna.nl

Rienk Nicolaij
onderzoeksassistent
0683125109
nicolaij@spna.nl

Arjan Hofstee
bedrijfsleider Ebelsheerd
06 11 88 03 35
hofstee@spna.nl

Philip Kramer
bedrijfsleider Kollumerwaard
06 11 88 03 42
kramer@spna.nl

Bonne Poelma
0651705855
poelma@spna.nl

Geert-Jan van der Burgt
projectmedewerker
06 25 51 27 11
burgt@spna.nl

Eline Vreugdenhil
office manager
06 22 35 02 05
vreugdenhil@spna.nl

Henk Westerhof
uitvoerend bestuurder
06 83 48 38 24
westerhof@spna.nl