Terug naar Onderzoek

Ziekteproeven divers aardappel

Laatst gewijzigd op 27 november 2023
Proefveld locatie Kollumerwaard / Noord Groningen / Friesland
Start van het onderzoek 1998
Gewas Aardappelen
Thema Biologisch, Gewasbescherming, Groenbemesters, Mechanisatie, Teeltsystemen, Vergroening, Ziektebestrijding / groeiregulatie

Er zijn verschillende onderzoeken geweest naar verschillende ziekte-bestrijdingen in aardappel. Dit betreft zowel onderzoek in biologische als gangbare teelt. 

Hierbij valt te denken aan fusarium, zilverschurft, bonenspitmijt, aaltjes, virustransport, bruinrot, ozon toepassing, roodrot en schurft. Ook het telen van aardappellen op bedden is onderzocht (schurft), als ook het effect van groenbemesters op aaltjes.. Zowel proeven op het veld als in de bewaring zijn er gerealiseerd.

In de kolom rechts zijn de beschikbare publicaties van het betreffende onderzoek zichtbaar.

Laatst gewijzigd op 27 november 2023
Proefveld locatieKollumerwaard / Noord Groningen / Friesland
Start van het onderzoek1998
GewasAardappelen
ThemaBiologisch, Gewasbescherming, Groenbemesters, Mechanisatie, Teeltsystemen, Vergroening, Ziektebestrijding / groeiregulatie